Video marketing w 2023

13 lutego 2023

Każdy rok, który był rokiem video, nie był tak bardzo rokiem video jak będzie 2023. Nie kłóćmy się, video bardzo dobrze czuje się na tronie internetowego contentu i raczej nigdzie się nie wybiera. 

Video marketing - na co warto zwrócić uwagę

Pionowe filmy

Rolki na IG i FB, shorts’y na YT i oczywiście Tik Tok, to ogromne platformy dystrybuujące potężną ilość filmów. Dlatego pamiętaj- pion, pion i jeszcze raz pion. Realizując filmy w klasycznych formatach, zawsze bierz po uwagę kadrowanie w taki sposób, aby można było z materiału zrobić pionową wersję.

Filmy przekąski - krótkie formy video

Warto pomyśleć w jaki sposób Twoi odbiorcy, klienci, ale również inni użytkownicy konsumują treści w internecie. Traktowane jako przerywnik w codzienności, mające przede wszystkim dawać rozrywkę. Tutaj warto pochylić się nad krótszymi formami video, które potraktowane jako przekąski będą zachęcały odbiorców do skonsumowania pełnego dania w postaci dłuższego materiału video na temat Waszej firmy, działalności lub produktów czy usług.

Video tu i teraz - budowanie autentyczności marki

Video tu i teraz daje ogromne poczucie autentyczności. O ile reklamy realizowane przez profesjonalistów dają nieporównywalną jakość, to pozostawiają jednak furtkę, gdzie odbiorca może pomyśleć, że jest to reżyserowane na potrzeby filmu reklamowego. Zdecydowanie mniejsza podejrzliwość pojawia się w filmach realizowanych tu i teraz. Poczucie autentyczności będzie tutaj kluczem w budowaniu solidnych relacji z odbiorcami, a miejmy nadzieję, że prędzej niż później odbiorcy staną się Twoimi klientami. Do tego można śmiało wykorzystywać Stories, TT Now, Reelsy itp.

A propos wiarygodności...

W dobie spamerskich i fałszywych wiadomości od udawanych ekspertów, którzy próbują wcisnąć kiczowate usługi, produkty lub po prostu oszukać Cię na pieniądze, video jest ważnym narzędziem do pokazania kim jesteś i jak możesz pomóc swoim klientom. Tutaj warto również podkreślić siłę, która pojawia się w postaci prawdziwego człowieka, a nie włącznie logo i nazwy firmy. Tak więc autentyczność, dostarczenie wartości i jednocześnie opowiadanie swojej prawdziwej historii, to klucz do stworzenia silnej relacji między Tobą, a Twoimi odbiorcami.

Opisy filmów - przyłóż się do tego

Wrzucając filmy w sieć, miej na uwadze dobranie odpowiednich słów kluczowych w opisach swoich filmów. Google to widzi! Video uwzględniane jest w wynikach wyszukiwania, a nie tylko na karcie wideo. Przemyśl tytuł, słowa kluczowe, transkrypcję wideo, opis, a być może uda Ci się tam pojawić.

Podsumowanie

Badania przeprowadzone przez Hubspot wykazały, że aż 84% osób  z grupy poddanej badaniu, zostało przekonanych do zakupu produktu lub usługi dzięki wideo. To tylko kolejny z argumentów do tego, abyś przekonał się do dodania video do swojej strategii marketingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie: Miłosz Kraiński