Od czego zacząć budowanie strategii video

21 kwietnia 2023

Budowanie strategii wideo powinno zacząć się od zasadniczego pytania - „DLACZEGO?”. Otóż określenie celów filmu, to pierwszy krok do stworzenia skutecznej reklamy. Bierz pod uwagę etapy lejka marketingowego i pod tym kątem twórz scenariusze filmów.

Etapy lejka marketingowego

1. Świadomość

Twoja marka nie jest znana. Odbiorcy nie dostrzegają problemu lub nie dotyka on ich aż tak bardzo. Dotarcie do szerokiej grupy, których odbiorcy potencjalnie mogą być klientami. Na tym etapie nie sprzedajemy.

2. Rozważanie

Odbiorca zna Twoją markę. Wie, że ma problem i zastanawia się jak go rozwiązać. Na tym etapie buduj zaufanie. Jest to bardzo ważny, ale również często skomplikowany etap.

3. Decyzja

Odbiorca wie, że chce coś kupić, ale nie do końca jest przekonany czy akurat w Twoim sklepie. Jest to czas na weryfikację i prześwietlenie Twojej firmy pod kątem różnych etapów i poszczególnych czynników wpływających na decyzję zakupową. Przekonaj klienta, że spełnisz jego oczekiwania.

4. Utrzymanie

Element o którym często się zapomina. Wypracowałeś zaufanie u swoich klientów, a więc dużo łatwiej będzie Ci ponowić sprzedaż za jakiś czas. Nie daj o sobie zapomnieć, doceniaj klientów. Jak nie oni, to ktoś z ich polecenia do Ciebie przyjdzie.

Który etap lejka wybrać dla video marketingu

Idealnie wręcz byłoby mieć filmy na  każdy etap, ale jeżeli nie jesteś w stanie tego zrobić, to warto zastanowić się i przeanalizować, który z danych etapów jest dla Ciebie na tę chwilę najważniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie: Miłosz Kraiński