Dlaczego film reklamowy nie jest magicznym sposobem na rozwój Twojej firmy

2 sierpnia 2022

Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie- czy faktycznie Twoja firma potrzebuje filmu reklamowego? Jest to bardzo ciekawy temat, tym bardziej, że często zauważam hasła firm i osób zajmujących się tworzeniem wideo, że reklamują swoje usługi jako te, które musisz mieć i te, które sprawią, że Twoje zasięgi będą rosły tak bardzo, że będzie o Tobie głośno w odległych galaktykach, a sprzedaż będzie rosła w zatrważającym tempie.

Dlaczego film nie jest magicznym sposobem na rozwój firmy?

Uważam, że stosowanie takich zdań, fraz jaką przytoczyłem powyżej, to absolutna bzdura i tandeta. Umówmy się, film reklamowy nie jest cudem, magicznym sposobem na rozwój firmy, na zwiększenie zasięgów, popularności, sprzedaży. 

Składowe wpływające na to, czy Twoja firma ma się dobrze leżą zupełnie gdzie indziej. Dlatego byłbym bardzo ostrożny w pokładaniu nadziei w filmie reklamowym, jako tym czynniku, w który trzeba zainwestować, aby Twoja firma zaczęła się rozwijać.

Moim zdaniem film reklamowy powinien być zasadny, co do miejsca, w którym obecnie firma się znajduje, bo nie jest to tania przyjemność jeżeli mówimy o profesjonalnych produkcjach.  Moim zdaniem film reklamowy, to element strategii, który z kolei sam w sobie potrzebuje być rozłożony na czynniki pierwsze i zdefiniowany pod kątem strategicznym.

Dla mnie skuteczne filmy reklamowe, to te, które są przemyślane i które próbują spełnić określone cele. 

Zaznaczmy jedną istotną rzecz, materiały wideo nabrały bardzo dużej siły i jako format na Facebooku czy Instagramie są bardzo popularne, a zgodnie z zapowiedziami szefa tych mediów, w roku 2022 ten format będzie jeszcze bardziej nobilitowany. Najprawdopodobniej jest to podyktowane rozwojem konkurencyjnego Tik Toka.

Natomiast zdecydowanie rozgraniczyłbym content video do dystrybucji w mediach społecznościowych od produkcji filmów reklamowych. Treści wideo do mediów społecznościowych mogą być zdecydowanie tańszym formatem, realizowanym własnym sumptem, do którego wykorzystania nie potrzebujesz profesjonalnej firmy, a które dobrze zaplanowane i poprowadzone mogą dać również rewelacyjne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu

Podobne wpisy

Kategorie

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022
Wykonanie: Miłosz Kraiński