6 wskazówek do tworzenia kampanii video marketingowej

16 kwietnia 2023

Specyfika tworzenia kampanii marketingowej opartej o wideo zależy od rodzaju tworzonych filmów i kanałów dystrybucji, z których zamierzasz skorzystać. Jest to rozbudowany obszar planowania, który posiada wiele scenariuszy, ale można wyodrębnić kilka uniwersalnych wskazówek, które mogą pomóc w opracowaniu strategii kampanii.

6 uniwersalnych wskazówek dla Twojej kampanii video marketingowej

1. Poznaj swoje cele

Przed przystąpieniem do produkcji filmu określ cel jaki chcesz osiągnąć. Pomoże to w pracy nad treścią video. Upewnij się, że wiesz „DLACZEGO” robisz film reklamowy.

2. Zdefiniuj odbiorców i przekaz

Czy wiesz do kogo mówisz? Tak, tak, to jest bardzo ważne, żeby znać swoich odbiorców, ich zachowania, a nawet język (opierając się na wieku odbiorców, pochodzeniu, zainteresowaniach, specyfiki branży) jakim się posługują. Zastanów się nad potrzebami jakie mogą mieć Twoi odbiorcy, czym się interesują – pozwoli to pokierować rodzajem treści i sposobem w jaki mówisz.

3. Dbaj o jakość obrazu i dźwięku

Twoje filmy niekoniecznie wymagają dużych zasobów finansowych. Nawet jeżeli kręcisz wideo smartfonem, zadbaj o jakość materiału, z czystymi, wyraźnymi obrazami i dźwiękiem.

4. Pamiętaj o napisach

Muzyka i narracja mogą sprawić, że film będzie wzbudzał większe emocje, a przekaz zwerbalizowany będzie łatwiejszy i skuteczniejszy. Natomiast nie zakładaj, że odbiorcy będą oglądać film z włączonym dźwiękiem. Używaj napisów i łatwego do odczytania tekstu na ekranie, aby widzowie mogli śledzić materiał bez dźwięku. 

5. Nie przeceniaj uwagi widzów

Nie jesteś w stanie kontrolować jak długo widzowie oglądają Twój film. Pierwsze kilka sekund video powinno zainteresować, przyciągnąć uwagę i (w zależności od rodzaju filmu) zawierać najważniejsze informacje. Struktura wideo jest oczywiście zależna od miejsc dystrybucji i celów filmu pokazywanego w konkretnym miejscu.

6. Pamiętaj o wezwaniu do działania

Upewnij się, że w Twoim materiale video zawarte jest „wezwanie do działania”. Może to być forma zwerbalizowana z konkretnym komunikatem, ale oprócz tego pamiętaj o dodaniu linku do strony zakupu, strony z produktami. Fajnie jeżeli będzie to wyraźny przycisk CTA, a nie tylko wklejony link gdzieś na końcu tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie: Miłosz Kraiński