Jaką jakość serwujesz odbiorcom jako marka?

11 stycznia 2022

Dzisiaj kilka słów o jakości obrazów, filmów, którymi karmisz swoich odbiorców w mediach społecznościowych.

Niekiedy są one absolutnie sprzeczne z realiami. Totalnie nieautentyczne. A przecież właśnie o autentyczność tu chodzi, kiedy sprzedajesz produkty lub usługi.

Pamiętaj! Możesz nabrać klienta, ale uda Ci się to tylko jeden raz... dalej możesz zakupić sobie kask i czekać, aż pikowanie zostanie zwieńczone wielkim boom!

Zabawne jest, że może to mieć dwojaki fundament.

  1. Przedobrzysz, użyjesz stock'owych zdjęć lub edycja wjedzie na level efektów specjalnych, to klient prawdopodobnie poczuje się oszukany i nie spełnisz jego oczekiwań. Po prostu będziesz FAKE'em.
  2. Umniejszysz swojemu produktowi przedstawiając go niekorzystnie, w byle jakich zdjęciach i filmach robionych "kalkulatorem" w ciemnej, demonicznej przestrzeni. Tutaj, o ile produkt faktycznie może być dobrej jakości, to prawdopodobnie nikt nie będzie chciał się o tym przekonać.

W mediach społecznościowych, gdy przeglądanie treści odbywa się bardzo szybko, ważnym elementem jest, aby postarać się przykuć uwagę odbiorcy i zachęcić go obrazem do sprawdzenia naszego profilu, posta.

Nieestetyczne materiały sprawiają, że tracisz szansę na zainteresowanie odbiorcy, który może być Twoim potencjalnym klientem. A po co?

Dobre jakościowo zdjęcia i filmy, to nie przywilej dla firm, które mają potężne budżety reklamowe.

Uważam, że każdy, naprawdę KAŻDY jest w stanie zrobić estetyczny content do sociali. Bez drogich aparatów i kamer, a za pomocą smartphona, który... tutaj zaryzykuję i pokuszę się o stwierdzenie, że - MA KAŻDY.

Do tego odrobina chęci i czasu, aby poznać podstawy robienia zdjęć smartfonem i ... możesz serwować naprawdę dobry content.

Oczywiście jeżeli nie masz na to czasu, a Twoja firma skupia się na robieniu $$$$ w tym, co potrafi najlepiej, to możesz skorzystać z pomocy firm, które zadbają o realizację treści do komunikacji w internecie - zdjęcia, grafiki, animacje... albo całkowicie zdejmą z Ciebie ten obowiązek i kompleksowo zajmą się prowadzeniem Twoich social media.

Dzisiejszą grafiką do tego tematu są zdjęcia, które wykonaliśmy na potrzeby mediów społecznościowych dla klientów z branży gastro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie: Miłosz Kraiński