Jak uzyskać lepszą jakość zdjęć i filmów dla profilu firmy w social media?

11 stycznia 2022

Jedna rzecz, która sprawi, że uzyskasz lepszą jakość zdjęć i filmów do publikowania w socialach swojej firmy/marki, to… ŚWIATŁO!

To ma być praktyczne, a więc za narzędzie przyjmę najbardziej dostępne urządzenie, które posiada chyba każdy – smartfon.

Nie musisz być fotografem, filmowcem, albo spędzać czas nad tutorialami i lekturami żeby robić fajne jakościowo zdjęcia i filmy, które mają służyć jako content do komunikacji w mediach społecznościowych.

Oczywiście jeżeli chcesz, to możesz. Na pewno jest to wartościowe i mega rozwijające. Przyjmijmy jednak, że wolisz poszerzać kompetencje z zakresu swojej branży, która bezpośrednio przynosi Twojej firmie dochody, a nie poświęcać czas na naukę robienia zdjęć czy filmów.

Robiąc zdjęcia lub filmy, idź zawsze w stronę światła.

Im bardziej doświetlony będzie fotografowany obiekt, tym lepszej jakości będzie zdjęcie/ film.

– To co ? Teraz jakieś lampy, statywy, kable itp. mam kupować żeby mieć jaśniej ? A idź mi z tym w jasną…

Nie, nie, nie !! Żadnych kabli, statywów itp.

To ma być proste, szybkie i praktyczne.

Szybkie sposoby na więcej światła i lepszą jakość:

1. Rób zdjęcia/filmy na dworze – jeżeli miejsce w którym pracujesz jest słabo doświetlone, nie ma w nim okien, lampy są żółte, zielone, niebieskie lub mają inny nieużyteczny dla Twoich zdjęć kolor, to nie polecam z nich korzystać.

2. Okna, witryny – wykorzystuj światło, które wpada do pomieszczenia przez okna lub witryny. Nie rób zdjęć pod światło, czyli nie ustawiaj obiektu na tle okna. Potraktuj okno jak wielką lampę i naprzeciwko niej ustaw fotografowany obiekt.

3. Flash/ latarka w smartfonie – każdy smartfon ma w aparacie flash, który jak najbardziej może wypełnić blaskiem kadr i doświetlić nasz obiekt. Tutaj musimy się nastawić na ostre cienie, ale nawet apki na smartfonie dają fajne narzędzia, aby szybko edytować takie foto i zrobić z niego sztos zdjęcie. Fajnie, jeżeli macie w aparacie opcję doświetlenia lampą z telefonu. Ja zdecydowanie wolę tę drugą opcję.

4. Mini led/ tuba/ klocek – taki do kieszeni… od kurtki 🙂 Mają dużą moc i można z nimi uzyskać mega efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024
Wykonanie: Miłosz Kraiński