Remedy-Brand | Filmowanie Szczecin European Film Festival (SEFF)
Filmowanie eventów w Szczecinie takich jak SEFF, które znalazło się w naszych kadrach i dało nam wiele radości i refleksji dotyczących sztuki filmowej.
17249
post-template-default,single,single-post,postid-17249,single-format-standard,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Filmowanie Szczecin European Film Festival (SEFF)

Filmowanie tak niesamowitych wydarzeń w Szczecinie to dla nas zaszczyt !

 

W Szczecinie od 13.06.2018 do 18.06.2018 odbywał się  European Film Festival (SEFF), w którym dzięki zaproszeniu do wspólnej realizacji Nyx Media mieliśmy okazję nietylko oglądać, ale również uwieczniać w kadrach. SEFF to szansa na zobaczenie niesamowitych premier filmowych, poznania kultury i techniki filmu, a także wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych i dla dzieci i dla dorosłych.

Oficjalne otwarcie odbywało się w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, która była gościnnym miejscem, przyjaznym pasjonatom filmowania, znawcom sztuki filmowej i publiczności. Do wnętrza budynku zapraszały piękne hostessy, a wprowadzał natomiast czerwowny dywan. Gości witał fotograł, który na ściance robił wszystkim gościom zdjęcia.Podczas przerw podawane były pyszne przekąski i napoje. Wydarzenie poprowadził dziennikarz Radia Szczecin – Konrad Wojtyła.

 

Zespół selekcjonerów wybrał 32 produkcje filmowe

 

Filmy prezentowane w ramach SEFF były wybierane przez Polsko-Niemiecki Zespół Selekcjonerów do którego należeli: Jörg Foth, dr Bartosz Wójcik, Damian Romaniak. Pierwszy z wymienionych Panów jest reżyserem filmów fabularnych, dokumentalnych, jak i sztuk filmowych. Dr Bartosz Wójcik to równie niesamowita postać, jest m.in. prezesem Stowarzyszenia OFFicyna, kuratorem i organizatorem projektów artystycznych, dyrektorem artystycznym Szczecin European Film Festival. Natomiast Pan Damian Romanik Doktorem Nauk Humanistycznych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, animatorem kultury filmowej, filmoznawcą i literaturoznawcą. Panowie wybrali spośród wszystkich nadesłanych prac 32 produkcje z 15 krajów, które już w październiku zostaną zaprezentowane w ramach finałów SEFF.

 

Szansa dla sztuki filmowej

 

Nas, jako osoby zajmujące się produkcją filmową a także wsparciem firm w podejmowaniu właściwych działań w social mediach naprawdę mocno ucieszyło zainteresowanie festiwalem, a także jego kampania promocyjna. Rozwój świadomości widza, to także rozwój sztuki filmowej. Im bardziej wymagający widz, tym więcej zaangażowania od realizatorów. Ponieważ zewsząd jesteśmy zalewani różnego rodzaju treściami w formie obrazów i video, dobrze jest znaleźć chwilę na refleksję i zastanowić się nad współczesnymi produkcjami.
To co wzbudziło nasze zainteresowanie, to również konkurs TELEFON ART, czyli międzynarodowy konkursu krótkich impresji filmowych nakręconych po prostu smartphonem. Taki nieprofesjonalny sprzęt operatorski w dzisiejszych czasach daje naprawdę ogromne możliwości, których odpowiednie poznanie i wykorzystanie pozwala na stworzenie materiału video i udziału w konkursie nawet osobom niepełnoletnim, które interesują się sztuką filmową.
Polecamy serdecznie udział w Szczecin European Film Festival już w październiku !